Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. marca 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Intel a Micron vynašli revolučnú pamäťovú technológiu

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: Sandy, pridané: 29.07.2015

Nová trieda pamäte zlepšuje výkon PC, dátových centier a ďalších zariadení
Intel a Micron vynašli revolučnú pamäťovú technológiu
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Spoločnosti Intel Corporation a Micron Technology, Inc. dnes predstavili technológiu 3D XPoint™. Ide o nevolatilnú pamäť, ktorá má potenciál priniesť revolúciu do ktoréhokoľvek zariadenia, aplikácie alebo služby, ktoré bude využívať rýchly prístup k veľkým objemom dát. Technológia 3D XPoint je už vo výrobe a predstavuje významný prielom v technológii spracovania pamäte a úplne novú kategóriu od uvedenia NAND flash pamäte na trh v roku 1989.

Prívalová vlna prepojených zariadení a digitálnych služieb generuje masívne objemy nových dát. Na to, aby bolo možné tieto dáta využiť, je dôležité ich uložiť a rýchlo analyzovať. To vytvára nové výzvy pre poskytovateľov služieb a tvorcov systémov, ktorí musia prihliadať na vyrovnávanie nákladov, výkon a výkonnosť pri navrhovaní pamäte a úložných riešení. Technológia 3D XPoint prepája výkonnosť, hustotu, výkon, nevolatilitu a nákladové výhody všetkých dostupných pamäťových technológií na súčasnom trhu. Táto technológia je až 1000-krát rýchlejšia, má až 1000-krát väčšiu výdrž než NAND a je 10-krát hustejšia než bežná pamäť.

3D XPoint
INTEL


„Už desaťročia hľadá náš priemysel spôsoby ako skrátiť čas odozvy medzi procesorom a dátami, ktoré by umožnili omnoho rýchlejšiu analýzu,” povedal Rob Crook, senior viceprezident a generálny riaditeľ skupiny pre riešenia nevolatilnej pamäte v spoločnosti Intel. „Táto nová trieda nevolatilnej pamäte dosahuje požadovaný cieľ a prináša výkon, ktorý zmení pravidlá hry v pamätiach a úložných riešeniach.”

„Jednou z najvýznamnejších prekážok v modernej výpočtovej technike je čas, ktorý procesor potrebuje na dosiahnutie dát z dlhodobého úložiska,” povedal Mark Adams, prezident Micronu. „Táto nová trieda nevolatilnej pamäte je revolučnou technológiou, ktorá umožní rýchly prístup k enormným objemom dát a umožní úplne nové aplikácie.”

Pri rýchlom raste digitálneho sveta - zo 4,4 zettabajtov (ZB) digitálnych dát vytvorených v roku 2013 na očakávaných 44 ZB do roku 2020 – dokáže technológia 3D XPoint premeniť obrovské objemy dát na hodnotné informácie za niekoľko nanosekúnd. Napríklad, malopredajcovia môžu využívať technológiu 3D XPoint na rýchlejšie identifikovanie opakovaných podvodov pri finančných transakciách. Výskumníci v oblasti zdravotníctva by mohli spracúvať a analyzovať väčšie objemy dát v reálnom čase, čím by sa urýchlili zložité úlohy ako sú genetická analýza a sledovanie chorôb.

3D XPoint
INTEL


Výhody vyplývajúce z výkonu technológie 3D XPoint by mohli posunúť dopredu aj používateľskú skúsenosť. Umožnili by spotrebiteľom využívať rýchlejšie prostredie interaktívnych sociálnych sietí, rýchlejšiu spoluprácu a zážitky z ešte viac pohlcujúcich hier. Nevolatilná podstata tejto technológie je skvelou voľbou pre rôzne úložné aplikácie s nízkou latenciou, keďže dáta sa nevymažú, v prípade, že dôjde k vypnutiu zariadenia.

Nový recept a architektúra pre prielomovú pamäťovú technológiu Po viac než desiatich rokoch výskumu a vývoja sa podarilo vyvinúť technológiu 3D XPoint s cieľom reagovať na potrebu nevolatilnej a vysoko- výkonnej pamäte s vysokou výdržou a kapacitou za prijateľnú cenu. Prináša novú triedu nevolatilnej pamäte, ktorá významne znižuje latencie. Výsledkom je možnosť uložiť väčšie objemy dát v blízkosti procesora a pristupovať k ním pri väčších rýchlostiach, čo doteraz pri nevolatilných úložiskách nebolo možné.

Inovatívna priesečníková (cross-point) architektúra bez použitia tranzistorov vytvára trojrozmernú šachovnicu, v ktorej sa pamäťové články nachádzajú v priesečníkoch slovných a bitových liniek a k článkom sa pristupuje individuálne. Výsledkom je, že dáta sa môžu zapisovať a načítavať v malých veľkostiach, čo vedie k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu procesu načítavania a zapisovania.
 

Podrobnejšie o technológii 3D XPoint:


? Priesečníková (cross-point) údajová štruktúra – Vertikálne vodiče spájajú 128 miliárd husto zoskupených pamäťových článkov. Každý pamäťový článok ukladá 1 bit dát. Výsledkom tejto kompaktnej štruktúry je vysoký výkon a bity s vysokou hustotou.

? Stohovateľné – Okrem hustej priesečníkovej údajovej štruktúry je možné stohovať pamäťové články do viacerých vrstiev. Úvodná technológia ukladá 128GB (per die) v dvoch pamäťových vrstvách. Budúce generácie tejto technológie môžu zvyšovať počet pamäťových vrstiev ako doplnok tradičného litografického škálovania ovplyvňujúceho rýchlosť, čím sa zvýši kapacita systému.

? Selektor – K pamäťovým článkom sa pristupuje, zapisuje sa do nich alebo sa z nich načítava pomocou meniaceho sa napätia zasielaného do každého selektora. Toto eliminuje potrebu tranzistorov, pričom sa zvyšuje kapacita a znižujú náklady.

? Rýchlo prepínajúci článok (Fast Switching Cell) – Pri malej veľkosti článku, rýchlo prepínajúcom selektore, nízkolatentnej údajovej štruktúre a rýchlo zapisujúcom algoritme je článok schopný prepínať medzi stavmi rýchlejšie než pri ktorejkoľvek inej súčasnej pamäťovej technológii.

Technológia 3D XPoint bude sprístupnená v závere tohto roka vybraným zákazníkom. Intel a Micron vyvíjajú samostatné produkty postavené na tejto technológii.
 

O spoločnosti Intel

Intel (NASDAQ: INTC) je svetový líder v oblasti počítačovej inovácie. Spoločnosť navrhuje a vyrába základné technológie, ktoré slúžia ako základ pre počítače na celom svete. Intel je tiež na popredných miestach v oblasti firemnej zodpovednosti a udržateľnosti, čo je možné vidieť na tom, že vôbec ako prvá spoločnosť vo svete, vyrába komerčne dostupné mikroprocesory z materiálov pochádzajúcich z nekonfliktných zón. Viac informácií o spoločnosti Intel nájdete na newsroom.intel.com a blogs.intel.com. Informácie o iniciatíve Intelu v súvislosti s materiálmi z nekonfliktných zón nájdete na conflictfree.intel.com.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Strhujúce predstavenie svetoznámeho Baletu Borisa Eifmana z Petrohradu.
pred 5 rokmi
Stephen King je majstrom hororu, no Joyland je skôr detektívka. Napínavá, ale aj vtipná a dojímavá. Ukazuje, aké je svet kolotočiarov pestrý, no zároveň falošný a desivo úprimný. Občas sa pri stánkoch nehrá o plyšové medvedíky, ale o život.
pred 7 rokmi
Modernizovaný Infiniti FX je v ponuke aj ako limitovaný model FX Vettel Version, ktorý mal premiéru na IAA 2011 vo Frankfurte nad Mohanom.
pred 8 rokmi
Skupina Oceán s novým CD Roxy (vychádza 19.5.), nový singel Odlesk tvůj a koncert v Bratislave 20.5.2011…
pred 8 rokmi
Jennifer Hudson vydáva svoj druhý štúdiový album s názvom I Remember Me 21. marca 2011...
pred 5 rokmi
V prípade lokálnej vojny na Ukrajine môžu na Slovensko prísť až státisíce utečencov, čo je oveľa viac, ako dokážeme podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka prijať.
pred 7 rokmi
Zvieratám môžu pomôcť podporením petície organizácie PETA (People for Ethical Treatment of Animals) za zastavenie testovania tabakových výrobkov na zvieratách.
pred 7 rokmi
Je to návrat rakoviny, ktorú mi pôvodne diagnostikovali,povedal Chávez v rámci vystúpenia v štátnej televízii.
pred 5 rokmi
Konzumácia mastných jedál počas tehotenstva môže vplývať na vývin mozgu dieťaťa a zvýšiť tak pravdepodobnosť, že bude trpieť obezitou.
pred 8 rokmi
Už koncom roka by mala na Slovensku vysielať nová televízna stanica, ktorá predstaví to najlepšie z európskej filmovej tvorby.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT