Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Inovácia AVG – Online Security Audit

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 24.02.2011

Malé a stredne veľké podniky (MSP) sa stále častejšie stávajú terčom kybernetických zločincov.
Inovácia AVG – Online Security Audit
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

AVG Technologies, globálna spoločnosť zameraná na internetovú bezpečnosť, oznamuje ďalší krok v boji proti firemnej kyberkriminalite - AVG Online Security Audit. Bezplatný audit bude podnikom na mieru poskytovať aktuálne informácie o ich bezpečnostných potrebách, čím im pomôže lepšie sa orientovať v problematike kybernetických hrozieb súčasnosti.

Malé a stredne veľké podniky (MSP) sa stále častejšie stávajú terčom kybernetických zločincov. Nedávny prieskum AVG Market Landscape Report 2010 ukázal, že 25 percent MSP sa stalo obeťami narušenia bezpečnosti a viac ako 14 percent MSP nemá žiadny bezpečnostný softvér, čím sa vystavujú možným útokom.

Online Security Audit spoločnosti AVG je najnovším nástrojom, ktorého úlohou je pomôcť podnikom v otázkach týkajúcich sa počítačovej ochrany. Koncom minulého roku AVG oznámila spustenie Business Resource Centre, bezplatného online centra pre podniky, zahŕňajúceho návody, tipy a softvéry na stiahnutie, ktoré pomáha spoločnostiam v problematike internetovej bezpečnosti.

Podniky získajú svoj na mieru pripravený bezpečnostný audit prostredníctvom služby Online Security Audit spoločnosti AVG na webovej stránke.

Robert Gorby, riaditeľ SMB Propositions, hovorí: „Naša nová služba Online Security Audit urobila významný krok vpred v boji proti počítačovej kriminalite zameranej na firmy. V súlade s našou ponukou pomoci malým podnikom kladieme dôraz na päť kritických oblastí, prostredníctvom ktorých môžu kybernetickí zločinci jednoducho získať prístup k firemným údajom. Tieto zóny musia zostať pevne uzatvorené, aby sa podniky nestali ďalšími obeťami kybernetickej kriminality.“
 
1. zóna - Sociálne siete
Problém: DÔVERA – ľudia veria ľuďom, ktorých poznajú. Je oveľa pravdepodobnejšie, že používatelia kliknú na infikovaný odkaz, pokiaľ pochádza od dôveryhodného kolegu či kamaráta. Štyridsať percent podnikov umožňuje prístup na sociálne siete, ale iba dvadsaťtri percent tvrdí, že má aj zodpovedajúce zabezpečenie.
Riešenie: LinkScanner spoločnosti AVG založený na prístupe „prever, kým klikneš” je najlepší spôsob, ako sa tejto situácii vyhnúť.

2. zóna – Instant Messaging a chat Problém: Vírusy a ďalšie škodlivé kódy môžu byť ukryté v súboroch odoslaných cez službu Instant Messaging. To môže mať za následok zvýšené množstvo spamu a phishingových útokov, lebo niektoré služby chatu pri registrácii pripoja prezývku k e-mailovej adrese.
Riešenie: Nepoužívať e-mailovú adresu, ktorá je rovnaká ako používateľské meno na chate.

3. zóna – Vnútorné hrozby: pod lampou býva tma
Problém: Aj keď by sa firmy mali viac zamerať na kybernetických zločincov, sú to práve zamestnanci, ktorí sú zodpovední za väčšinu škodlivého kódu v podnikových sieťach.
Riešenie: Aktuálne informácie o potenciálnych zamestnancoch – najmä o technickom personále – sú nevyhnutnosťou. Rizikové podniky by mali zvážiť využitie pokročilých nástrojov na získavanie informácií o možnej trestnej činnosti a celkovej dôveryhodnosti nových zamestnancov.

4. zóna – Nestratiť diaľkové ovládanie
Problém: Umožnenie zamestnancom použiť ich vlastné elektronické prístroje v práci zvyšuje riziko, že sa škodlivý kód dostane do firemnej siete.
Riešenie: Firmy môžu používať virtualizačnú technológiu na vytvorenie virtuálne bezpečnej zóny v rámci ich hardvéru – ako veľvyslanectvo v cudzej krajine. Mohlo by však byť jednoduchšie a efektívnejšie zaviesť účinnú sadu bezpečnostných antivírusových kontrol a auditných postupov.

5. zóna – USB disky a podobné zariadenia
Problém: Prenosné USB disky sú veľmi efektívne pri šírení malware. V porovnaní s notebookom alebo smartphonom vyzerajú neškodne, ale môžu v sebe prenášať niekoľko gigabytov kódu – z ktorých môžu byť niektoré škodlivé.
Riešenie: Prenosné disky môžu byť automaticky kontrolované pomocou softvéru AVG, alebo si používatelia môžu spustiť kontrolu manuálne ešte pred tým, než otvoria súbory na disku.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Parlament bude diskutovať aj o zjednodušení grantov na výskum a vývoj.
pred 3 rokmi
Je koniec sveta! Blíži sa obrovská povodeň, dostatočne veľká na vyhubenie akéhokoľvek života na Zemi.
pred 6 rokmi
Newyorský starosta Michael Bloomberg chce obmedziť predaj sladených sýtených nealkoholických nápojov vo všetkých reštauráciách a občerstveniach na území americkej metropoly.
pred 5 rokmi
Výskumníci zistili, že tuk skrytý v niektorých častiach tela môže byť rizikovým faktorom osteoporózy.
pred 7 rokmi
Už dávno som sa na žiadny album a už vôbec nie žiadnu skladačku netešil tak, ako platinovú kolekciu Ondřeja Soukupa.
pred 7 rokmi
Marcus Miller počas svojho vystúpenia na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch odohrá skladby z úplne nového albumu Renaissance.
pred 5 rokmi
66-ročného člena skupiny Bee Gees ocenia 28. júna na odovzdávaní Silver Clef Awards
pred 12 rokmi
Športovo-úžitkové autá sa u nás stále tešia veľkej popularite a aby sa nejaká novinka v tejto kategórii dokázala výraznejšie presadiť, musí prísť nielen s dobrými jazdnými vlastnosťami, ale aj zaujímavým dizajnom a konkurencieschopnou cenou.
pred 4 rokmi
Dozvedieť sa viac o svojich susedoch, ktorí nie sú Slováci, umožní ľuďom komunikačná stratégia vypracovaná Ligou za ľudské práva.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT