Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Inovácia AVG – Online Security Audit

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 24.02.2011

Malé a stredne veľké podniky (MSP) sa stále častejšie stávajú terčom kybernetických zločincov.
Inovácia AVG – Online Security Audit
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

AVG Technologies, globálna spoločnosť zameraná na internetovú bezpečnosť, oznamuje ďalší krok v boji proti firemnej kyberkriminalite - AVG Online Security Audit. Bezplatný audit bude podnikom na mieru poskytovať aktuálne informácie o ich bezpečnostných potrebách, čím im pomôže lepšie sa orientovať v problematike kybernetických hrozieb súčasnosti.

Malé a stredne veľké podniky (MSP) sa stále častejšie stávajú terčom kybernetických zločincov. Nedávny prieskum AVG Market Landscape Report 2010 ukázal, že 25 percent MSP sa stalo obeťami narušenia bezpečnosti a viac ako 14 percent MSP nemá žiadny bezpečnostný softvér, čím sa vystavujú možným útokom.

Online Security Audit spoločnosti AVG je najnovším nástrojom, ktorého úlohou je pomôcť podnikom v otázkach týkajúcich sa počítačovej ochrany. Koncom minulého roku AVG oznámila spustenie Business Resource Centre, bezplatného online centra pre podniky, zahŕňajúceho návody, tipy a softvéry na stiahnutie, ktoré pomáha spoločnostiam v problematike internetovej bezpečnosti.

Podniky získajú svoj na mieru pripravený bezpečnostný audit prostredníctvom služby Online Security Audit spoločnosti AVG na webovej stránke.

Robert Gorby, riaditeľ SMB Propositions, hovorí: „Naša nová služba Online Security Audit urobila významný krok vpred v boji proti počítačovej kriminalite zameranej na firmy. V súlade s našou ponukou pomoci malým podnikom kladieme dôraz na päť kritických oblastí, prostredníctvom ktorých môžu kybernetickí zločinci jednoducho získať prístup k firemným údajom. Tieto zóny musia zostať pevne uzatvorené, aby sa podniky nestali ďalšími obeťami kybernetickej kriminality.“
 
1. zóna - Sociálne siete
Problém: DÔVERA – ľudia veria ľuďom, ktorých poznajú. Je oveľa pravdepodobnejšie, že používatelia kliknú na infikovaný odkaz, pokiaľ pochádza od dôveryhodného kolegu či kamaráta. Štyridsať percent podnikov umožňuje prístup na sociálne siete, ale iba dvadsaťtri percent tvrdí, že má aj zodpovedajúce zabezpečenie.
Riešenie: LinkScanner spoločnosti AVG založený na prístupe „prever, kým klikneš” je najlepší spôsob, ako sa tejto situácii vyhnúť.

2. zóna – Instant Messaging a chat Problém: Vírusy a ďalšie škodlivé kódy môžu byť ukryté v súboroch odoslaných cez službu Instant Messaging. To môže mať za následok zvýšené množstvo spamu a phishingových útokov, lebo niektoré služby chatu pri registrácii pripoja prezývku k e-mailovej adrese.
Riešenie: Nepoužívať e-mailovú adresu, ktorá je rovnaká ako používateľské meno na chate.

3. zóna – Vnútorné hrozby: pod lampou býva tma
Problém: Aj keď by sa firmy mali viac zamerať na kybernetických zločincov, sú to práve zamestnanci, ktorí sú zodpovední za väčšinu škodlivého kódu v podnikových sieťach.
Riešenie: Aktuálne informácie o potenciálnych zamestnancoch – najmä o technickom personále – sú nevyhnutnosťou. Rizikové podniky by mali zvážiť využitie pokročilých nástrojov na získavanie informácií o možnej trestnej činnosti a celkovej dôveryhodnosti nových zamestnancov.

4. zóna – Nestratiť diaľkové ovládanie
Problém: Umožnenie zamestnancom použiť ich vlastné elektronické prístroje v práci zvyšuje riziko, že sa škodlivý kód dostane do firemnej siete.
Riešenie: Firmy môžu používať virtualizačnú technológiu na vytvorenie virtuálne bezpečnej zóny v rámci ich hardvéru – ako veľvyslanectvo v cudzej krajine. Mohlo by však byť jednoduchšie a efektívnejšie zaviesť účinnú sadu bezpečnostných antivírusových kontrol a auditných postupov.

5. zóna – USB disky a podobné zariadenia
Problém: Prenosné USB disky sú veľmi efektívne pri šírení malware. V porovnaní s notebookom alebo smartphonom vyzerajú neškodne, ale môžu v sebe prenášať niekoľko gigabytov kódu – z ktorých môžu byť niektoré škodlivé.
Riešenie: Prenosné disky môžu byť automaticky kontrolované pomocou softvéru AVG, alebo si používatelia môžu spustiť kontrolu manuálne ešte pred tým, než otvoria súbory na disku.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Renoirovo dielo Paysage Bords de Seine z roku 1879 žena kúpila v škatuli s bábikou a plastovou kravou za 50 dolárov. Na dražbe zaň očakávajú až 100-tisíc dolárov.
pred 7 rokmi
Dávný příběh sú doteraz nikdy nevydané nahrávky Zuzany Navarovej.
pred 6 rokmi
Tuningová verzia motoristického športu napíše 9. – 11. augusta 2013 na letisku vo Svidníku svoj ďalší diel.
pred 5 rokmi
Príbeh, ktorý vráža dych vďaka nečakaným zvratom a vskutku hlučnému záveru. Viac než dve hodiny, ktoré však vôbec nenudia.
pred 5 rokmi
Album Aftershocks je spoločným projektom štyroch hudobných osobností. Vznikol z iniciatívy českého hudobníka Michaela Kocába a žánrovo sa pohybuje na pomedzí art rocku, heavy metalu a ozvien new wave.
pred 5 rokmi
Otvorenie múzea v rodnom dome generála Milana Rastislava Štefánika budú sprevádzať oslavy, ktoré pripravuje ministerstvo obrany spolu so Slovenským národným múzeom a obcou Košariská.
pred 8 rokmi
Vytunovaný Bentley Continental GT Convertible - High Society od Prior-Design
pred 6 rokmi
Základné školy zo žilinského regiónu prezentovali svoje projekty na témy ochrana životného prostredia a bezpečnosť. Kia darovala zúčastneným školám grant v celkovej hodnote 5 500 EUR.
pred 5 rokmi
Zmluva medzi vtedajším západným Nemeckom a Francúzskom pochádza ešte z roku 1969.
pred 6 rokmi
Filmová distribučná spoločnosť Continental film priniesla, dňa 13. decembra 2012, do slovenských kín prvú časť trilógie Hobit od režiséra Petra Jacksona.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT