Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Na projekty informatizácie by malo ísť 69 mil. eur

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 21.08.2012

Štát bude mať na financovaní projektov 15-percentný podiel, zvyšné prostriedky pôjdu z fondov Európskej únie.
Na projekty informatizácie by malo ísť 69 mil. eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Na štvoricu projektov v rámci Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS) by malo ísť takmer 69 mil. eur vo forme nenávratných finančných príspevkov. Riadiaci výbor pre štúdie uskutočniteľnosti prioritnej osi 1 schválil všetky predložené štúdie uskutočniteľnosti projektov a návrhy výziev. Štát bude mať na financovaní projektov 15-percentný podiel, zvyšné prostriedky pôjdu z fondov Európskej únie (EÚ). Finančné príspevky si medzi sebou rozdelia Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, Sociálna poisťovňa (SP), Národná rada (NR) SR a Úrad priemyselného vlastníctva (ÚPV) SR. Konečné návrhy výziev musí ešte schváliť Úrad vlády SR ako riadiaci orgán OPIS.

Najväčšia časť finančných prostriedkov poputuje na projekt Národný zdravotnícky informačný systém (NZIS), ktorého náklady odhadlo MZ SR na 49 mil. eur s daňou z pridanej hodnoty (DPH). Jeho prínosom je zefektívnenie a sprehľadnenie využívania zdrojov verejného poistenia a štátneho rozpočtu v zdravotníctve a následné zníženie deficitu príslušného rezortu. Občanom zavedenie systému prinesie zníženie spoluúčasti na poskytovaní zdravotnej starostlivosti a úsporu času pri objednávaní na vyšetrenia. Naplno by mal podľa rezortu zdravotníctva začať fungovať v roku 2015. Štúdia uskutočniteľnosti počíta s návratnosťou finančných prostriedkov v horizonte štyroch rokov.

Realizácia ďalšieho projektu s názvom Elektronické služby Sociálnej poisťovne si vyžiada 12 miliónov eur s DPH. Ten by mal podľa plánov SP do rutinnej prevádzky nabehnúť taktiež v roku 2015 a jeho úlohou bude zlepšenie fungovania sociálnej poisťovne po funkčnej aj ekonomickej stránke. Koncom roka 2014 alebo najneskôr v prvom štvrťroku 2015 by mal začať plne fungovať projekt Elektronické služby Úradu priemyselného vlastníctva. Jeho rozpočet je 3,3 mil. eur s DPH. Občanom prinesie podľa ÚPV možnosť elektronického podania najviac využívaných predmetov priemyselno-právnej ochrany a umožní obojsmernú elektronickú komunikáciu medzi povinnou osobou a občanom (podnikateľom) počas konania.

Zlepšiť svoje fungovanie prostredníctvom elektronizácie služieb plánuje aj Národná rada SR. Na tento účel poputuje nenávratný príspevok vo výške 4,5 mil. eur. Implementácia projektu sa uskutoční do dvoch rokov od podpisu zmluvy s víťazom výberového konania. Verejnosť, vrátane občanov so zrakovým aj sluchovým postihnutím, by následne mala mať k dispozícii kvalitnejšie a dostupnejšie informácie o dianí v národnej rade. Podľa predstaviteľov Ministerstva financií (MF) SR sa ďalší riadiaci výbor, ktorý by sa mal zaoberať ďalšími 4-6 štúdiami národných projektov, bude konať približne o tri týždne.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Hlavnú postavu v snímke režiséra Scotta Waugha stvárni Aaron Paul, známy predovšetkým zo seriálu Breaking Bad (2008).
pred 5 rokmi
Od detstva ochrnutý a na pľúcny respirátor odkázaný básnik a novinár Mark O´Brien znovu a znovu prekonáva nepriazeň osudu. Teraz, v 38-rokoch však čelí najväčšej výzve - túži prísť o panictvo.
pred 7 rokmi
13. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava 2011 sa aj napriek poverčivému číslu neobyčajne vydaril. Prinášame prehľad toho najzaujímavejšieho...
pred 7 rokmi
McLaren MP4-12C GT3 pretekársky špeciál odvodený zo sériového kupé MP4-12C a určený pre seriál pretekov FIA GT3.
pred 6 rokmi
Zdeněk Macura už niekoľko mesiacov verejne vyhlasuje, že si speváčku chce vziať za ženu.
pred 4 rokmi
Dojímavý a zároveň šokujúci príbeh prišiel práve v čase, keď svet prestal vnímať homosexualitu ako trest boží, ale stále nevysvetliteľný a hlavne nevyliečiteľný AIDS bol v očiach mnohých dielom satanovým.
pred 18 rokmi
Bezmála 2 roky po premiére 6. generácie modelu Accord doplnila Honda modelovú paletu o praktickejšiu verziu s veľkým zadným vekom.
pred 7 rokmi
Fajčenie je aj napriek tomu "oveľa rizikovejším" faktorom, než obezita!
pred 6 rokmi
Fanúšikovia sa môžu tešiť z jedinečnej kolekcie skladajúcej sa z 12 štúdioviek, nahrávky Symphonic album, bonusového CD s raritami a singla Made in Abbey Road.
pred 8 rokmi
Keď v roku 2000 vyšiel prvý album Gossip, v booklete ste si mohli prečítať nasledovné: "Neďakujeme tým, ktorí netancujú.“

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT