Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. decembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Na projekty informatizácie by malo ísť 69 mil. eur

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 21.08.2012

Štát bude mať na financovaní projektov 15-percentný podiel, zvyšné prostriedky pôjdu z fondov Európskej únie.
Na projekty informatizácie by malo ísť 69 mil. eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Na štvoricu projektov v rámci Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS) by malo ísť takmer 69 mil. eur vo forme nenávratných finančných príspevkov. Riadiaci výbor pre štúdie uskutočniteľnosti prioritnej osi 1 schválil všetky predložené štúdie uskutočniteľnosti projektov a návrhy výziev. Štát bude mať na financovaní projektov 15-percentný podiel, zvyšné prostriedky pôjdu z fondov Európskej únie (EÚ). Finančné príspevky si medzi sebou rozdelia Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, Sociálna poisťovňa (SP), Národná rada (NR) SR a Úrad priemyselného vlastníctva (ÚPV) SR. Konečné návrhy výziev musí ešte schváliť Úrad vlády SR ako riadiaci orgán OPIS.

Najväčšia časť finančných prostriedkov poputuje na projekt Národný zdravotnícky informačný systém (NZIS), ktorého náklady odhadlo MZ SR na 49 mil. eur s daňou z pridanej hodnoty (DPH). Jeho prínosom je zefektívnenie a sprehľadnenie využívania zdrojov verejného poistenia a štátneho rozpočtu v zdravotníctve a následné zníženie deficitu príslušného rezortu. Občanom zavedenie systému prinesie zníženie spoluúčasti na poskytovaní zdravotnej starostlivosti a úsporu času pri objednávaní na vyšetrenia. Naplno by mal podľa rezortu zdravotníctva začať fungovať v roku 2015. Štúdia uskutočniteľnosti počíta s návratnosťou finančných prostriedkov v horizonte štyroch rokov.

Realizácia ďalšieho projektu s názvom Elektronické služby Sociálnej poisťovne si vyžiada 12 miliónov eur s DPH. Ten by mal podľa plánov SP do rutinnej prevádzky nabehnúť taktiež v roku 2015 a jeho úlohou bude zlepšenie fungovania sociálnej poisťovne po funkčnej aj ekonomickej stránke. Koncom roka 2014 alebo najneskôr v prvom štvrťroku 2015 by mal začať plne fungovať projekt Elektronické služby Úradu priemyselného vlastníctva. Jeho rozpočet je 3,3 mil. eur s DPH. Občanom prinesie podľa ÚPV možnosť elektronického podania najviac využívaných predmetov priemyselno-právnej ochrany a umožní obojsmernú elektronickú komunikáciu medzi povinnou osobou a občanom (podnikateľom) počas konania.

Zlepšiť svoje fungovanie prostredníctvom elektronizácie služieb plánuje aj Národná rada SR. Na tento účel poputuje nenávratný príspevok vo výške 4,5 mil. eur. Implementácia projektu sa uskutoční do dvoch rokov od podpisu zmluvy s víťazom výberového konania. Verejnosť, vrátane občanov so zrakovým aj sluchovým postihnutím, by následne mala mať k dispozícii kvalitnejšie a dostupnejšie informácie o dianí v národnej rade. Podľa predstaviteľov Ministerstva financií (MF) SR sa ďalší riadiaci výbor, ktorý by sa mal zaoberať ďalšími 4-6 štúdiami národných projektov, bude konať približne o tri týždne.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Speváčka, ktorá sa ani v deväťdesiatych rokoch a ani v novom storočí nemienila stiahnuť z hudobnej scény sa vždy snažila kráčať s dobou.
pred 4 rokmi
Bola to naozaj úspešná misia. Až do chvíle, keď ju museli predčasne ukončiť pre piesočnú búrku, ktorá ohrozuje život posádky. Mark pri nej takmer zahynie, a keď sa preberie, nachádza sa v úplne novej životnej situácii.
pred 5 rokmi
Legendárna domáca skupina opäť obohatí program najväčšieho rockového open air festivalu na Slovensku. TEAM znova rozospieva návštevníkov TOPFESTU.
pred 7 rokmi
Šporcl prezentuje nový, u neho doteraz nepoznaný štýl. Nechajte sa uniesť nádhernou muzikou. To všetko vám zabezpečí prvý „popový“ album najoriginálnejšieho huslistu 21. storočia.
pred 6 rokmi
Zistiť reálny stav ochrany prírody a navrhnúť preventívne aj nápravné riešenia patria medzi ciele ochrancov prírody z východného Slovenska počas podujatia Tábor východoslovenských ochrancov prírody.
pred 5 rokmi
Hodnotiace komisie rozhodli o finančnej podpore pre 1 241 projektov národnostných menšín.
pred 7 rokmi
Vedci v poslednej dobe hovoria o géne, ktorý údajne rozhoduje o preferencii jednej z rúk. Ak tento gén človek má, je pravdepodobné, že jeho dieťa bude ľavákom.
pred 7 rokmi
Charizmatický roadster sa po úprave Kelleners posunul dopredu.
pred 7 rokmi
Podľa matiek majú pôrodnice veľké medzery v podpore včasného kontaktu medzi mamičkou a bábätkom tesne po pôrode.
pred 4 rokmi
Nestarnúci hitmakeri z kapely Elán odpália na koncerte v Holíči výber najväčších hitov z 500 skladieb. Už 20. júna zažije Slovensko nezabudnuteľný 100 - minútový koncert „Elán Best of vol. 2.“ Tajomstvo úspechu všetkých skladieb...

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT